Online Rezervasyon

Berlin
Kıyı İstanbul'da

Berlin Caddesi

Almanya’nın geçmiş ile geleceği bir arada tutan başkenti Berlin, tarihi dokusu ve keşfedilmeyi bekleyen değerleriyle Kıyı İstanbul Çarşı’da!

Berlin’in tarihinde önemli bir yer edinen 3 yapı, gerçeğinden esinlenilerek Kıyı İstanbul’daki ‘Berlin Caddesi’ne inşa edildi. Adolf Hitler dönemine kadar Alman Parlemenstosu’na ev sahipliği yap Reichstag, 1933 yılında büyük ölçüde yandı.

Tarihte önemli yer turan bina, aslına uygun bir biçimde yapılarak Berlin Caddesi’nde yeniden yaratıldı. Elbette Berlin Caddesi’nde sadece Reichstag yer almıyor. Spree Nehri’nin kıyısındaki 115 yıllık geçmişe sahip Bode Müzesi de Berlin Caddesi’nde sizleri bekliyor. Şehrin en büyük sergi saraylarından biri olan Martin Grapius Bau, size yeni bir dünya sunmak için Kıyı İstanbul’daki yerini aldı.

Bohem ruhu ve tarihi derinlemesine hissedeceğiniz, geçmişe tanıklık edebileceğiniz Berlin Caddesi’nden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Reichstag

Reichstag

Rönesans Mimarisi ve Neo-Barok tarzda inşa edilen Reichstag, Adolf Hitler dönemine kadar Alman parlamentosuna ev sahipliği yapıyordu. 1933 yılında kundaklanan bina, uzun restorasyon çalışmalarından sonra bugünkü görünümüne kavuştu. 47 metre yüksekliğindeki Reichstag, Berlin’in dikkat çeken yapılarından…

Martin Gropius Bau

Martin Gropius Bau

Mimarı Martin Gropius’un adını taşıyan bina 1881 yılında Kraliyete bağlı el sanatları müzesi olarak hizmete açıldı. 2. Dünya Savaşı döneminde büyük hasar alan ve harabeye dönen bina, Alman mimar Walter Gropius’un girişimleriyle koruma altına alındı. Bina, yıllar süren rekonstrüksiyon çalışmalarının ardından 1981 yılında ev sahipliği yaptığı büyük Schinkel sergisi ile ikinci kez açılış yaptı.

Bode Museum

Bode Museum

Almanya’nın başkenti Berlin’de yer alan Bode Müzesi, 1904 yılında Kaiser Friedrich Müzesi adıyla açıldı. Müze; heykel, madalya ve madeni para koleksiyonunun yanı sıra Bizans sanatı Müzesini’de bünyesinde barındırmakta.