Online Rezervasyon

Budapeşte
Kıyı İstanbul'da

Budapeşte Caddesi

Mimarisindeki Osmanlı esintileri ile dikkat çeken, ateş ve suyun buluştuğu Budapeşte tüm ihtişamı ile Kıyı İstanbul Çarşı’ya kuruldu.

Danube Nehri’nin Türkçe adı ile Tuna’nın ikiye böldüğü; adını su ve ateşten alan masalsı bir şehir Budapeşte… Şehrin adındaki Buda – su, Peşte ise ateş anlamına gelir. Avrupa’nın en çok turist çeken adreslerinden Budapeşte’nin iki farklı yakasından birinin adı su, diğerinin ateştir. Mimarisindeki Osmanlı esintileri ile dikkat çeken Budapeşte tüm ihtişamı ile Kıyı İstanbul Çarşı’ya kuruldu. Şehirdeki ,110 yıllık Metropolitan Ervin Szabó Library ile 19. yy’ın en görkemli eserleri arasında yerini alan Comedy Theatre of Budapest gerçeğinden esinlenilerek Kıyı İstanbul Çarşı’daki Budapeşte Caddesi’ne inşa edildi. Budapeşte’nin en büyük Pazar yeri ‘Great Hall Market’ ile uluslararası tren istasyonu ‘Keleti Train Station’ da cadde üzerindeki yerlerini aldı. ‘Budapeşte Caddesi‘ şehrin gündüzü ile gecesi birbirinden farklı iki ruhunu ziyaretçilerine yansıtacak. Macar markalarından, tadı damağınızda kalacak enfes lezzetlerine kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ‘Budapeşte Caddesi‘ sizi keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Comedy Theatre

Comedy Theatre

Comedy Theatre, Budapeşte’nin en eski tiyatrolarından biri. Bina, 19. yy’ın başlarında muhafazakar tiyatroya muhalefet olarak kuruldu. Macar tiyatrosunda önce bir kurum haline gelen Comedy Theatre, günümüzde de aktif olarak kullanılıyor.

Keleti Train Station

Keleti Train Station

Budapeşte’de yer alan Keleti Train Station, uluslararası seferlerin yapıldığı bir istasyon. İnşaarı 1881 yılında başlayan istasyon 3 yılda tamamlandı. Günümüzde hala yaygın şekilde kullanılan Keleti Train Station, 1998 yılında kapsamlı bir restorasyon geçirdi.

Metropolitan Ervin Szabo Library

Metropolitan Ervin Szabo Library

Macaristan’ın en büyük kütüphane ağının bir parçası olan Metropolitan Ervin Szabo Library, 19 yy.’dan kaşma Wenckheim Sarayı’nda yer alıyor. Noe-Barok mimaride inşa edilen Metropolitan Ervin Szabo Library, yüksek tavanları, işlemeli duvarları ve devasa aydınlatmaları ile dikkat çekiyor.

Great Hall Market

Great Hall Market

Great Hall Market, Macaristan’ın en büyük ve eski kapalı pazarı. Budapeşte’nin ilk belediye başkanı Károly Kamermayer’ın yatırımıyla hayata geçen Great Hall Market, 1897 yılında hizmete açıldı. Dış görüntüsü ile büyüleyen Great Hall Market, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor.