Online Rezervasyon

Londra
Kıyı İstanbul'da

Londra Caddesi

Sanayiden finansa, müzikten sanata kadar pek çok alanda popüler bir şehir Londra… Thames Nehri üzerine kurulu Londra; kültürü, yaşamı, tarihi ve mimarisiyle Kıyı İstanbul Çarşı’da! Şehrin, her yıl milyonlarca turist çeken tarihi yapıları Londra Caddesi’nde yerini aldı.

Kıyı İstanbul’daki caddenin girişinde sizi, Londra’nın sembol yapılarından Admiralty Arch, karşılayacak… İngiltere’nin önemli törenlerine ev sahipliği yapan anıt, görüntüsü ile gerçeğini aratmıyor. Kraliçe Victoria’nın eşi Prens Albert için inşa edilen Albert Hall, günümüzde Londra’nın en iyi sanat merkezlerinden biri olarak görülüyor. Dünyanın saygın isimlerini sahnesinde ağırlayan Albert Hall, gerçeğinden esinlenerek Londra Caddesi’nde görücüye çıkıyor.

Neogotik mimarinin önemli örneklerinden St. Pancras uluslararası tren isyasyonu da bütün şaşaası ile Kıyı İstanbul’adaki Londra Caddesi’ne kuruldu. Caddeyi çevreleyen St. Pancras’ın gerçekliği size İstanbul’da olduğunuzu unutturacak. Tarihi bir yolculuğa çıkacağınız Londra Caddesi’ndeki restoranlarda ülkenin popüler lezzetleri damaklarınıza ulaşacak.

Albert Hall

Albert Hall

Kraliçe Victoia’nın Prens Consort’un anısına yaptırdığı Albert Hall, Londra’nın simge binalarından biri. 20 Mayıs 1867’de temeli atılan Albert Hall’ın yapımı 4 yıl sürdü. Albert Hall, bir Eurovision, 20 güzellik yarışmasının da içinde bulunduğu sayısız organizasyona ev sahipliği yaptı. Muhammed Ali’nin üç kez gösteri maçına çıktığı salonda, Pavorotti de solo performans sergiledi.

St. Pancras

St. Pancras

Euston Caddesi’nde bulunan uluslararası St. Pancras Tren İstasyonu, uzun yıllar ‘Demiryolu Katedrali’ olarak anıldı. İstasyon, 2000 yılında Eurostar için restore edildi.

Admiralty Arch

Admiralty Arch

Londra’da yer akan Admiralty Arch, 1912 yılında açıldı. Kara yolunun üzerine kurulu olan hilal şeklindeki bina, bir dönem İngiltere Başkanı Winston Churchill ve James Bond romanlarının yazarı Sir Lan Fleming’e ev sahipliği yaptı. 4 bin 572 metrekare kapalı alana sahip binada, 12 daire ve 12 banyo bulunuyor.