Online Rezervasyon

Paris
Kıyı İstanbul'da

Paris Caddesi

Onlarca kitaba, filme, müziğe konu olan Paris, Kıyı İstanbul Çarşı’ya taşındı. Şehri ikiye bölen Sen Nehri’nin mavisi Kıyı İstanbul Marina’nın renkleri ile bütünleşti…

Neo-Barok, Beaux-Arts mimarinin en güzel örneklerinden Opera Garnier Palace, gerçeğinden esinlenilerek ‘Paris Caddesi’ne kuruldu. Vincent Van Gogh’tan Claude Monet’e kadar dünyanın en ünlü ressamlarının eserlerine ev sahipliği yapan Rodin Museum da Kıyı İstanbul Çarşı’daki cadde içinde yerini aldı. Emperyonist tablolardan oluşan koleksiyonu ile gidenin unutamadığı Orsay Museum, Kıyı İstanbul Çarşı’da ziyaretçileri karşılayacak bir başka eser…

Dekor ve süslemeleriyle ziyaretçilerine Paris sokaklarının ruhunu yansıtacak olan caddede, Fransız mutfağından seçme lezzetlerin sunulacağı restoranlar da yerini alacak. Hiçbir detayın unutulmadığı Paris Caddesi ile şehrin büyüsünü iliklerinize kadar hissedeceksiniz!

Orsay Museum

Orsay Museum

Orsay Museum, Paris’i ikiye bölen Senn Nehri’nin sol tarafında yer alıyor. Bir dönem tren garı olarak kullanılan yapı, daha sonra müzeye dönüştürüldü. Birçok tarihi esere ev sahipliği Orsay Museum dönemin cumhurbaşkanı François Mitterand tarafından 1986 yılında açıldı.

Opera Garnier

Opera Garnier

III. Napolyon, 14 Ocak 1858’de kendisine ve ailesine yönelik düzenlenen suikastten şans eseri sağ kurtuldu. Ancak, bu girişim 8 kişinin ölümüne, 150 kişinin yaralanmasına neden oldu. Yaşananların ardından III. Napolyon tarafından suikastin düzenlendiği yere opera yapılmasına karar verildi. Charles Garnier’in imzasını taşıyan anıt 1875 yılında tamamlandı.

Rodin Museum

Rodin Museum

Paris’in en önemli yapılarından biri olan Rodin Museum, ünlü heykeltraş ve ressam Auguste Rodin’in 77 yıllık hayatına sığdırdığı eserler sergileniyor. Müzenin bahçe bölümünde, Rodin’in dünyaca ünlü eserlerinden Düşünen Adam, Balzac ve Cehennem Kapıları yer alıyor.