Online Rezervasyon

Viyana
Kıyı İstanbul'da

Viyana Caddesi

Dev barok sarayları ve heybetli bulvarlarıyla dikkatleri çeken şehir Kıyı İstanbul Çarşı’ya taşındı! ‘Viyana’ deyince akla gelen 3 tarihi bina, gerçeğinden esinlenilerek Kıyı İstanbul Çarşı’daki ‘Viyana Caddesi’ne inşa edildi.

1869 yılında Mozart’ın Don Giovanni’si ile açılışı yapılan ‘State Opera’ ‘Viyana Caddesi’nde yerini aldı. Dünyanın en önemli tiyatroları arasında adını yazdıran ‘Burgtheater’ de göz kamaştıran mimarisi ile Viyana Caddesi’ne kuruldu.

Turistlerin uğrak yerlerinden Schönbrunn Sarayı’nın bahçesinde yer alan, Gloriette’nin replikası caddeyi tamamladı…

Caddede, Osmanlı esintileri taşıyan Viyana mutfağının A sınıfı restoranları yer alacak. Estetik ve zarafetin buluştuğu Viyana Caddesi’nde kendinizi bu ihtişamlı Avrupa şehrinin sokaklarında hissedecek ve tarihi bir yolculuğa çıkacaksınız.

State Opera

State Opera

Dünyaca Ünlü Mimar Josef Hlávka tarafındsan, Neo-Rönesans tarzı yansıtacak şekilde tasarlanan State Opera 8 yılda tamamlandı. Mozart’ın Don Giovanni’si ile 25 Mayıs 1969’da perde açan bina, 2. Dünya Savaşı’da büyük zarar gördü. Yıllar süren restorasyon çalışmalarının ardından State Opera bugünkü görünümüne kavuştu.

Burgtheater

Burgtheater

‘Viyana’ deyince akla gelen görkemli yapılandan biri de Burgtheater.

Gloriette

Gloriette

Gloriette , 1775 yılında yapılan Schönbrunn Sarayı’nın bahçesinde yer alıyor. 1757 yılında Avusturya güçlerinin Prusya ordusunu bozguna uğratışının sembolü olarak inşa edilen anıt, muhteşem manzarası ile her yıl milyonlarca turisti şehre çekiyor.